Az instant újságírás vajon instant olvasóknak szól? Az instant olvasó, az instant ember, úgy az életben? Vagy a világunk lett instant?
Instant kávét iszok, mert egy lusta dög vagyok. A 140 karakteres instant Twittert futom át naponta. Instant lettem én is?
Korunk egyik legkimagaslóbb kutatója, kedden délelőtt felakasztotta magát. Azért tette, mert folt esett a becsületén. 52 évesen meghalt Yoshiki Sasai. Ez eddig tény.
Yoshiki Sasai haláláról ketten írtak. Az Origó, és a VS.
Josiki Szaszaj haláláról pedig a 444.
A HVG már írt egy cikket áprilisban az Instant tudomány rovatában, Kamuztak egy tanulmányban a japán őssejtkutatók címmel, mi a keddi nap tragédiájához vezetett (nem a HVG cikk, ami amúgy magában egy tragédia, hanem a sztori…). Ez a „lap” Szaszaj Josiki nevét említi.
Egyedül a 444 volt az, mi kifejtette a történetet, és a tragédiát tragédiaként mutatta be az olvasónak (bár le tudta volna írni a kutató nevét rendesen…). A másik három cikk arra sem jó, hogy kinyomtasd, és kitöröld vele, mert dörzsölne. Mindenhogy… Instant cikkek jelentek meg arról az emberről, ki képes volt megváltoztatni a tudomány egyik jelentős ágát, és kinek becsülete mindennél fontosabb volt. Három helyen.
Az Istenes Bence (tudnám kijaz…. – a szerk.): már nem alkotunk egy párt című cikk 3230 találatot jelzett az imént.
Hhhmmm….